Pişirme Süresi: 15 Dakika
Cook: 2 hr 30 min
Kaç Kişilik: 2 Kişilik

Malzemeler

  • 2 adet biftek, yaklaşık 2 cm kalınlığında
  • 4 adet domates
  • 3 Tbsp granulated sugar
  • 2 adet taze soğan
  • 2 yemek kaşığı (30 ml) balsamik sirke

Hazırlanışı

1IBifteklerin üzerine karabiber ve tuz eklemeden önce yüzeylerindeki yağlı kısımları kesmelisiniz. Yapışmaması için teflon tava kullanmanızı öneririz ve eğer orta pişmiş seviyorsanız bifteklerinizin her tarafını yaklaşık 3-4 dakika pişirebilirsiniz, iyi pişmiş (welldone) olarak tercih ediyorsanız süreyi daha uzun tutmalısınız.

2Etleriniz pişerken kaynar su ile dolu bir kâseye domateslerinizi atın ve 1-2 dakika bekleyin.

3Kaynar sudaki domateslerin kabukları çatladığında sularını süzüp kabuklarını soyabilirsiniz, ardından domatesleri ikiye bölün ve çekirdeklerini çıkardıktan sonra küp şeklinde doğrayın.

4Pişirdiğini bifteklerin tabaklara alınmadan önce yağlarının iyice süzmenizde fayda var, daha sonra etlerimizin soğumaması için düşük sıcaklığa ayarlanmış bir fırında bekletebilirsiniz, bu esna da ise salsa sosunuzu hazırlamaya başlayabilirsiniz.
5Önce taze soğanlarınızı ince ince doğrayınız, küp halindeki daha önceden doğradığınız domateslerinizi, balsamik sirkenizi ve 2 yemek kaşığı suyu tavanıza ekleyin ve üzerine gerektiği kadar karabiber ve tuz ekleyin, tavanın dibinde kalan et parçaları ile beraber ılıyana kadar kızartın. Hazırladığınız salsa sosunu etinizin üzerine döküp servis yapabilirsiniz.

Video

PAYLAŞ
Önceki İçerik2016 en iyi okey siteleri
Sonraki İçerikArnavut Ciğeri

CEVAP VER